Plan najbliższych wyjazdów

 

27 kwietnia 2018 r. (piątek)
Teatr Wielki w Łodzi
Opera Giuseppe Verdiego – Nabucco

Wyjazd z Piotrkowa Tryb. w dniu 27 kwietnia (piątek) o godz. 17:00.
Początek opery w Teatrze Wielkim w Łodzi o godz. 19:00.

Ponieważ Teatr Wielki w Łodzi podniósł ceny biletów, koszt wyjazdu jest następując
Koszt wyjazdu : 90 zł (bilet normalny) lub 80 zł (bilet ulgowy).
Koszt zawiera przejazd autokarem na trasie Piotrków Tryb.-Łódź i z powrotem, bilet na operę Nabucco oraz ubezpieczenie NNW.

Uwaga! Ten wyjazd nie jest organizowany przez parafię św. Jana Pawła II, ale za jego organizację są odpowiedzialne te same osoby, które organizowały poprzednie wyjazdy.

Informacje i zapisy pod nr tel. 515-818-133
Wprowadziliśmy także możliwość wstępnej rezerwacji miejsc przez internet. Aby tego dokonać, należy kliknąć poniżej i wypełnić formularz:


Nabucco (skrót od Nabuchodonozor) – opera w czterech aktach Giuseppe Verdiego; prapremiera opery odbyła się 9 marca 1842 w Mediolanie, w Teatro alla Scala.
Twórca libretta Temistocle Solera umieścił akcję w Jerozolimie i Babilonie około roku 587 p.n.e. Tytułowy Nabuchodonozor podbija Judeę. Perypetie sercowe córek króla i walki stronnictw dworskich o wpływy są tłem dla przedstawienia wydarzeń będących początkiem „niewoli babilońskiej” Żydów. Nabucco był trzecią operą Verdiego. Pierwszą jednak, która przyniosła mu sławę i postawiła od razu w gronie najbardziej znanych kompozytorów. Kolejne świetne sztuki operowe i inne dzieła muzyczne tego płodnego kompozytora przyćmiły nieco pamięć o Nabuchodonozorze w następnych latach. Piękno i przebojowość muzyki obroniły jednak dramma lirico Nabuconodosor przed zapomnieniem. Współcześnie znajduje się ona w repertuarze prawie każdego teatru operowego. Va, pensiero – wzniosła i piękna pieśń Żydów (chór niewolników) z trzeciego aktu, stała się nieoficjalnym hymnem Włoch i jest prawie zawsze bisowana. Niektórzy twierdzą, że warto uczestniczyć w każdym dostępnym przedstawieniu tylko dla wysłuchania tego jednego utworu.