Wycieczka do Kielc i Chęcin

kielceParafialny Klub Kulturalny serdecznie zaprasza do udziału w wycieczce „Góry Świętokrzyskie cz. I – Kielce i Chęciny”. Wyjazd będzie miał miejsce w dniu 27 maja (sobota). Razem z przewodnikiem zwiedzimy m.in. Bazylikę Katedralną w Kielcach, w rezerwacie geologicznym Kadzielnia przejdziemy podziemną trasą turystyczną, odwiedzimy także Jaskinię Raj oraz Zamek w Chęcinach. Zapisy od 4 kwietnia u p. Organisty po Mszach Św. – codziennie oprócz poniedziałków. Uwaga – ilość miejsc ograniczona.
Szanowni Państwo – wiosna coraz wyraźniej akcentuje swoje nadejście, zatem już teraz w tej scenerii pora zaplanować ciekawą wyprawę na koniec maja. Po wycieczkach do Sandomierza i Torunia, tym razem zapraszamy Państwa na wyjazd w Góry Świętokrzyskie. W I części zwiedzania regionu świętokrzyskiego zawiera się pobyt w Kielcach i Chęcinach. Co w programie?

W Kielcach:
– zwiedzimy zabytkową barokową Bazylikę Katedralną pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, którą 3 czerwca 1991 r. odwiedził papież Jan Paweł II. W katedrze znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej.
– zobaczymy zabytkowy Pałac Biskupów Krakowskich, dzisiaj siedzibę Muzeum Narodowego w Kielcach a także odwiedzimy znajdujący się przy nim Ogród Włoski.
– odwiedzimy rezerwat geologiczny Kadzielnia z najpiękniejszym w Polsce amfiteatrem wykutym w skale.
– przejdziemy Podziemną Trasą Turystyczną – około 160-metrowym zespołem jaskiń w centrum Kielc, gdzie zobaczymy skamieliny oraz ciekawe zjawiska geologiczne
– odwiedzimy Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcachmiejsce zarówno dla młodszych, jak i starszych, gdzie każdy będzie mógł „powrócić” do czasów swojego dzieciństwa i zobaczyć zabawki i ciekawe eksponaty z różnych lat
Czas wolny na zakończenie dnia (minimum 1,5 h, w zależności od pogody) będzie można wykorzystać na spacer reprezentacyjnym deptakiem Kielc – ulicą Henryka Sienkiewicza, lub spędzić go chociażby na kieleckim Rynku.

W Chęcinach zwiedzimy Zamek Królewski, gdzie czeka nas:
– zwiedzanie zamku, lochu, skarbca,
– wejście na dwie baszty z punktami widokowymi,
– przymierzanie elementów zbroi rycerskich,
– dla chętnych – zakuwanie w dyby 🙂 ,
– pokazy strzelania z armaty, hakownic i piszczela,
– możliwość obejrzenia wystaw zdjęć zamku oraz broni drzewcowej z tarczami herbowymi

W pobliżu Chęcin mamy w planach odwiedzenie Jaskini Raj.

KOSZT UCZESTNICTWA
Koszt wyjazdu to 130 zł
W cenie zawarte są:
przejazd na trasie Piotrków Tryb. – Chęciny – Kielce i z powrotem,
ubezpieczenie NNW,
zwiedzanie z licencjonowaną panią przewodnik po Górach Świętokrzyskich,
bilety wstępu do odwiedzanych obiektów,
obiad w centrum Kielc.

ZAPISY i WAŻNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Zapisywać można się w po Mszach Św. – u p. Konrada lub p. Michała – codziennie oprócz poniedziałków.
Od wtorku do soboty prosimy o zapisywanie się tylko po Mszy Św. wieczornej, czyli po godz. 18:00. Chodzi o to, że w przypadku przyjmowania zapisów przez p. organistę, odstęp pomiędzy Mszami o godz. 17:30 i 18:00 jest zbyt mały, aby dokonać zapisu.
W przypadku zapisów w niedziele – bardzo prosimy o zgłaszanie się bezpośrednio po Mszach Św. a nie przed nimi.
Informujemy, że wpłaty przyjmujemy tylko w momencie zapisu, nie prowadzimy tzw. wcześniejszej „rezerwacji miejsc” bez opłacenia uczestnictwa.
W momencie zapisów prosimy o podanie adresu, numeru PESEL oraz numeru kontaktowego. Dotyczy to również osób, które uczestniczyły już w naszych wyjazdach, często wielokrotnie. Podanie tych danych, choćby kolejny już raz, jest dla nas dużym ułatwieniem procesu zapisów.
Przy wpłacie uprzejmie prosimy o posiadanie odliczonej kwoty.
W przypadku, gdyby liczba zadeklarowanych uczestników była niższa od zakładanej, cena uczestnictwa może nieznacznie ulec zmianie.
Podczas wycieczki zaplanowany jest obiad. W związki z tym osoby, które wymagają zastosowania specjalnej diety żywieniowej, proszone są o zgłoszenie tego faktu w momencie zapisu lub telefonicznie – najpóźniej 1 tydzień przed planowaną datą wyjazdu.
Przedstawiony wstępny plan wycieczki jest programem ramowym i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od Parafialnego Klubu Kulturalnego, dotyczy to zarówno listy odwiedzonych lokalizacji jak również kolejności zwiedzania.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt osobisty lub pod nr tel. 513-605-256

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *