25 lutego zapraszamy na operę Carmen

Parafialny Klub Kulturalny organizuje wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi – 25 lutego 2017 r. (sobota, godz. 18:30) na operę Carmen Georgesa Bizeta. Dzieło jest powszechnie uważane za jedną z najpiękniejszych oper w historii muzyki. Tradycyjnie już gwarantujemy miejsca blisko sceny, zapewniające doskonały odbiór sztuki.


OPIS ZE STRONY TEATRU WIELKIEGO W ŁODZI:

Bizet napisał kiedyś, że gdyby na świecie nie było cudzołóstwa, fanatyzmu, zbrodni, zła i mocy nadprzyrodzonych, kompozytorzy nie mieliby o czym pisać swoich oper. Nie zmienia to faktu, że CARMEN – opowieść o seksualnej obsesji i nieuchronnym zabójstwie z miłości – wywołała z początku konsternację paryskich widzów, nienawykłych do tak brawurowego połączenia elementów komicznych z tragicznymi. Kontrowersyjny temat oraz niedopuszczalne ówcześnie mieszanie elementów komicznych z tragicznymi przyczyniło się do bardzo chłodnego przyjęcia opery podczas paryskiej prapremiery. Dziś, słuchając jednej z najpiękniejszych oper w historii muzyki, bardzo trudno w to uwierzyć.
Połączenie niezwykłej, pełnej temperamentu i blasku muzyki Bizeta oraz najwyższej klasy libretta zaowocowało dziełem genialnym pod każdym względem. Kompozytor stworzył utwór pełen napięć, zachwycający egzotycznym obrazem tajemniczej, a przecież nie aż tak dla Francuza odległej – Hiszpanii.

 BARDZO DOBRE MIEJSCA:miejsca_opera

KOSZTY WYJAZDU:

Zarezerwowane przez nas miejsca znajdują się bardzo blisko sceny, nie gdzieś wysoko na balkonie. Gwarantują doskonały odbiór sztuki. W cenie uczestnictwa zawiera się:
1. bilet na operę „Carmen”,
2. przejazd na Piotrków Tryb. – Łódź i z powrotem
3. ubezpieczenie NNW.

Miejsca PARTERbardzo blisko sceny, rząd od III do VIII.
z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, na operę CARMEN obowiązuje następujący cennik:

Normalny: 85 zł
Ulgowy: 75 zł

Bilety ulgowe przysługują:
– uczniom szkół podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych, słuchaczom szkół policealnych na podstawie ważnej legitymacji szkolnej (z wyłączeniem premier, wydarzeń specjalnych i imprez obcych).
– studentom I i II stopnia do 26 roku życia na podstawie ważnej legitymacji studenckiej
(z wyłączeniem premier, wydarzeń specjalnych i imprez obcych).
– emerytom i rencistom na podstawie dokumentu potwierdzającego pobieranie świadczenia wraz z dowodem tożsamości (z wyłączeniem premier, wydarzeń specjalnych i imprez obcych)

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZAPISÓW:
1.
Oferta jest ograniczona czasowo, tzw. „last minuta” 🙂
Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o natychmiastowe zgłaszanie się do p. organisty oraz zgłaszanie tego faktu telefonicznie pod nr tel. 513-605-25
6
2. Zapisywać można się codziennie oprócz poniedziałków w Parafii św. Jana Pawła II – u p. organisty.
3. UWAGA – Płatność przy zapisie. Ilość miejsc ograniczona.
4. Chętnie odpowiemy na pytania – zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznie – pod nr tel. 513-605-256